«

»

ספט 30

מהו עולם אידאלי?

לכל אחד יש תמונה משלו לעולם אידאלי – העולם שעולה בדימיונו בתגובה לשאלה "באיזה עולם אנחנו רוצים לחיות?". אני אשתף כאן את התמונה שלי, ואשמח לשמוע מה התמונה שלכם.

אפשר לשאול: מהי המציאות הטובה ביותר שאנחנו יכולים לדמיין? לאחר מכן אפשר לשאול איך לפעול כדי להתקרב אליה כמה שיותר.

  • צרכי הקיום:
    • לכל בני האדם יש מספיק מים ואוכל ובית נקי עם מים זורמים ושירותים, ויכולת לישון מספר מספק של שעות כל לילה.
    • בריאות: יש רפואה מאוד מתקדמת שאולי אינה יכולה למנוע לחלוטין מוות, אבל יכולה לרפא את כל המחלות ולתקן את כל הפציעות. אנשים אוכלים מזון בריא ומזין, עושים פעילות גופנית באופן סדיר, מקפידים על מנוחה פיסית ונפשית נאותה.
  • יחס חיובי לזולת: ללא אלימות פיסית או מילולית בין אנשים, וללא מלחמות. אנשים מתנהגים זה כלפי זה בהוגנות, כבוד הדדי, אכפתיות, ללא דיכוי, עריצות, כפייה, אפליה, ניצול או רמאות.
  • חוכמה: האנשים משכילים בעזרת חינוך לאורך כל החיים שמותאם לכל אחד באופן אישי. האנשים חכמים בעזרת עזרים טכנולוגיים וגנטיים שמאפשרים לכל אחד לשפר את עצמו כל הזמן. האנשים חושבים בצורה עצמאית, ביקורתית ורציונלית בהתבסס על ראיות.
  • טכנולוגיה מתקדמת: שמעצימה את היכולות שלנו ומאפשרת לנו לעשות עוד ועוד דברים. טכנולוגיה אורגאנית שאינה מזהמת את הסביבה (למשל משתמשת בחומרים שאינם רעילים לסביבה, או בחומרים רעילים בדרך שאינה מזהמת והורסת).
  • אסתטיקה: כל הדברים יפים – הבניינים, החפצים, המכשירים, הבגדים, היישובים, האמנות.

בנוסף על כך, אפשר לדבר על התכונות האידאליות של אנשים. לדוגמה, תכונות של התנהלות אישית כגון: התמדה ונחישות, תושיה, אומץ, אופטימיות, ענווה, סקרנות, יצירתיות, איכות, יושרה. תכונות של יחס לזולת: אכפתיות, נדיבות, חמלה.

הנה קטע מהפרק "The Neutral Zone" מהסדרה "מסע בין כוכבים: הדור הבא":

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>