קהילה ערכית

בהשקפה שלנו, אפשר לחיות חיים מתוך תחושה מלאה של סיפוק ומשמעות רק אם פועלים יחד עם אנשים נוספים במסגרת של קהילה שמבוססת על השקפה ערכית-רוחנית.

החברות בקהילה עונה על צורך חשוב שיש לנו – השתייכות לשבט. היא מאפשרת לנו להתחבר למשהו גדול מעצמנו – לקהילה עצמה, לפילוסופיה הרוחנית שלה, ולהסתובב בעולם עם תחושת שליחות עמוקה לעזור לזולת ולשפר את העולם על בסיס הערכים שחברי הקהילה דוגלים בהם. לפעול וליצור לא רק לטובת עצמנו אלא גם לטובת החברים האחרים בקהילה ובעולם. הפעילות המעשית עוזרת לעבור מרמת התאוריה והאידאלים לרמת ההגשמה והמימוש.

פעילות במסגרת קהילה כזו מחזקת את האינדיבידואל – הוא יכול לקבל הקשבה, הכלה, הבנה, עידוד, תמיכה, עזרה, עצה, סיעור מוחות, השראה, ותחושת חיבור ושייכות. לא להרגיש שהוא מתמודד לבד עם בעיותיו אלא יש קבוצה של אנשים שעוזרים לו. ויותר מכך – הם שותפים לערכים החיוביים שהוא מאמין בהם, וכך עוזרים לו לחזק את יישומם בחיי היומיום. "מדביקים" זה את זה באמונה שזה אפשרי ובידע המעשי איך לבצע זאת. עוזרים זה לזה לפרוץ את התקיעות שאנשים רבים מרגישים בחייהם בתחומי החיים כגון זוגיות, קריירה, ובריאות, ובתחושת המשמעות הכללית. משתפים בסיפורים מעוררי השראה של התגברות על אתגרי החיים, שמאפשרים לנו להבין שאנחנו הרבה יותר עוצמתיים ממה שחשבנו.

אפשר להצליח לעשות דברים גדולים בעולם רק בעזרת שיתוף פעולה ערכי ומאורגן היטב של הרבה אנשים. "השלם גדול מסך חלקיו" משום שכל אינדיבידואל מוגבל בתפיסה ובהשקפה שלו, אבל כשהוא נמצא באינטראקציה ובסיעור מוחות אנשים נוספים, ונחשף לקלט החדש והייחודי שמגיע מהם, כל החתיכות המוגבלות הבודדות מתחברות יחד לתמונה קוהרנטית שאף אחד מהאנשים לא יכול היה לחשוב עליה בעצמו. התמונה הזו נותנת ערך מוסף לכל מי שהשתתף ביצירתה.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.