חזון של העולם האידאלי

"העולם האידאלי" הוא תיאור של העולם הטוב ביותר שאנחנו יכולים לחשוב עליו, לאור הערכים של ההשקפה שלנו. לא בהכרח ניתן להשיג במציאות את המצב הזה בזמן הקרוב או בעתיד, אבל זהו חזון אשר מראה לנו כיוון להתפתחות, ואנחנו יכולים לשאוף להתקרב אליו בהדרגה בעזרת החשיבה והמעשים שלנו. החזון הזה יכול לשמש כמכנה משותף בין כולנו.

השאלה שמנחה את החזון היא: מהי המציאות הטובה ביותר שאנחנו יכולים לדמיין? מאוחר יותר נוכל גם לשאול: איך עלינו לפעול כדי להתקרב לחזון הזה ככל האפשר?

צרכי הקיום הפיזי

לכל בני האדם יש מספיק מים ואוכל, מעון נקי, עם מים זורמים ופינוי פסולת, והיכולת לישון מספיק שעות בכל יממה.
בריאות: יש ידע רפואי מתקדם ומרפאות שיכולות לרפא כל מחלה וכל פצע. אנשים אוכלים אוכל בריא, מזין, וטעים; מתעמלים באופן סדיר; ויש להם מנוחה פיזית ומנטלית נאותה.

טוב-לב הדדי

אין אלימות פיזית או מילולית בין אנשים, ואין מלחמות. אנשים מתייחסים זה לזה בהוגנות, כבוד הדדי, טוב-לב, חמלה, נדיבות, ואכפתיות, ללא דיכוי, עריצות, כוחניות, אפליה, ניצול, או רמאות. סכסוכים נפתרים בדרכי שלום ומו"מ.

חוכמה

אנשים מקבלים השכלה במהלך חייהם, באופן וברמה שמותאמים אישית לכל אינדיבידואל על פי יכולותיו ותחומי העניין שלו. כל אדם חושב באופן עצמאי, באופן ביקורתי ורציונלי המבוסס על ראיות. אנשים רבים פועלים כדי לגלות ידע חדש על העולם ועל עצמם דרך מחקרים ודרך אמנות.

התפתחות

אחת המטרות העיקריות של אנשים היא להתפתח ולהשתפר, לפתח תכונות אופי חיוביות כגון אומץ, אופטימיות, סבלנות, ענווה, יצירתיות, נדיבות, וחמלה. הם משקיעים בכך משאבים בכל תחומי חייהם, ועוזרים זה לזה בתהליך. צבירת רכוש אינה מטרה בפני עצמה, ואנשים אינם חיים באובססיה לצבירת חפצים, כסף, סטטוס חברתי, או כח, וגם לא במרוץ בלתי פוסק אחר בידור נחות והסחות דעת.

טכנולוגיה מתקדמת

קיימת טכנולוגיה חיובית שמעצימה בני אדם ומגדילה את יכולותיהם בכך שהיא מאפשרת להם לעשות דברים מתוחכמים. מכשירים טכנולוגיים עשויים מחומר אורגני ומחומרים אחרים ברי-מיחזור שאינם מזהמים את הסביבה. האנשים משתמשים בטכנולוגיה למטרות שמקדמות ומעשירות את החיים ולא הורסות אותם.

אסתטיקה

אנשים מקפידים לעצב את כל הדברים באופן אסתטי ונעים מבחינה פסיכולוגית – בניינים, חפצים שימושיים, מכשירים טכנולוגיים, בגדים, יישובים, אמנות, וכו'. אנשים מקפידים על הגיינה, ניקיון, וסדר.

סירטונים להשראהכתיבת תגובה

Your email address will not be published.