התפתחות חווייתית

פעילויות ההתפתחות יכללו לא רק תכנים שאנחנו צורכים דרך המיינד, כמו לשמוע הרצאה, לקרוא חומר, ולדון ברעיונות, אלא גם תכנים חווייתיים ולמידה דרך אווירה. מה כוונה?

הסביבה שבה אנחנו נמצאים מאוד משפיעה על החשיבה וההתנהגות שלנו. אם שמים אנשים בסביבה מאוד תחרותית או היררכית, כשכל אחד מרגיש שהוא צריך להיאבק על מקומו, הסביבה עלולה להוציא מאנשים דפוסים שליליים אנטי-חברתיים כמו תחמנות, ביקורתיות, רכילות, דורסנות, או רמאות.

אבל כאשר מביאים אנשים למסגרת התפתחותית, הם מתחילים ליצור יחד חווייה שונה לגמרי מהתרבות הרגילה. הלב שלהם מתחיל להיפתח, וזה מוביל לפתיחות, חמלה, הבנה, סובלנות, חיבור, שייכות, שיתוף פעולה. משהו בטבע האדם מתחיל לפרוח במסגרת תומכת וחיובית כזאת, ואנשים מתחילים להוציא את הטוב אחד מהשני. וזה קורה גם אם הם בגילאים שונים, או מגיעים מרקעים ותרבויות שונות.

כך המשתתפים "סופגים" חוויות וידע שמוטמע במערכת דרך החווייה וההרגשה ולא רק דרך ההבנה במיינד. כשאנחנו חווים את החוויה המיוחדת של הימצאות בבסביבה עוטפת, מחבקת, תומכת, מעודדת, מכילה, פתוחה, חופשית, שמחה, ומעוררת השראה, אנחנו מושפעים לטובה, ואח"כ גם יכולים להביא את האווירה הזו לחיי היומיום שלנו גם מחוץ למפגשי הקהילה.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.