«

»

אוק 07

מהי התפתחות חברתית?

מעבר להתפתחות אישית והתפתחות רוחנית, גם החברה כולה יכולה לעבור תהליך התפתחות. אני משתמש במונח "התפתחות חברתית" במשמעות הזו, של התפתחות החברה (ואילו פיתוח כישורים חברתיים כגון תקשורת בינאישית אפקטיבית אני כולל תחת התפתחות אישית).

כיוון ההתפתחות הרצוי של החברה הוא אל עולם טוב יותר, של שיגשוג גשמי ורוחני, שבו יש מערכות טכנולוגיות וחברתיות מתוחכמות וברות-קיימא אקולוגית לסיפוק צרכי הקיום והבריאות, עולם שבו אנשים מתנהגים בהוגנות ואכפתיות ופותרים סכסוכים בדרכי שלום, ומפתחים באופן מתמיד ידע מדעי, פיתוחים טכנולוגיים, ותרבות אומנותית וערכית גבוהה. עוד על העולם האידאלי…

המטרה היא להגדיל את רמת ההוגנות בחברה, ולפעול כדי לפתוח אפשרויות וההזדמנויות נוספות בפני אנשים גם משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות, וכך לשפר את החברה והעולם. עלינו ללמוד להרחיב את הפרספקטיבה שלנו מחשיבה אתנוצנטרית כמו "העם שלי, המדינה שלי, או הדת שלי הם טובים וחשובים יותר מאחרים" לפרספקטיבה שרואה בכל בני האדם תושבים של עולם אחד ומבינה שכולנו מחוברים זה לזה. עלינו גם לשנות את הפרספקטיבה האנתרופוצנטרית ש"האדם הוא נזר הבריאה ובראש הפירמידה הביולוגית", ולהבין שהאדם הוא חלק מהטבע ועליו להתייחס בכבוד, התפעמות, אהבה, ודאגה לעולם החי והצומח. עלינו לפתח תודעה סביבתית כדי לשמור על האקולוגיה של כדור הארץ, שהוא הבית שלנו והעולם היחיד בו אנחנו יכולים לחיות (לפחות עד שנצא להתיישב בחלל החיצון).

תחת התפתחות חברתית אני כולל גם התפתחות תרבותית. בתגית "תרבות" תוכלו למצוא מחשבות על התרבות הקיימת בחברה שלנו.

תחום חשוב בהתפתחות החברתית הוא תחום הממשל. הממשל אמור להיות למען האזרחים, אמורה להיות הפרדה בין המדינה והדת, וכדי להתגבר על הבעיות בשיטה הקיימת של שילטון הנציגים יש צורך בהתקדמות לעבר דמוקרטיה ישירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>