«

»

ספט 23

התמדה ונחישות

מה לעשות כשנתקלים בכישלון? או כאשר מנסים לפרסם ספר או לגייס כסף אך נתקלים בסירוב אחר סירוב?

אנשים שהגיעו להצלחה גדולה לא נתנו לכישלונות ולסירובים לעצור אותם. היה להם חוסן פנימי שאיפשר להם להמשיך לפעולה בהתמדה ובנחישות גם כשהמצב נראה חסר סיכוי. למעשה, הם קיבלו את המכשולים והכשלונות כחלק טבעי וצפוי של החיים ולא כסימן שלילי. והם סירבו לתת לפחדים שלהם לעצור אותם.

הנה כמה דוגמאות של סופרים שכתבו ספרים רבי-מכר אך לפני כן קיבלו הרבה מכתבי דחייה מהוצאות ספרים לפני שמצאו הוצאה שהסכימה לפרסם את ספרם. מה שמעניין, מלבד ההתמדה והנחישות הבלתי רגילים של הסופרים, זה העיוורון המוחלט של הביקורת השלילית שפיספסה לחלוטין מה הקהל יאהב. שיפוטים כגון "אין קהל לספר מסוג זה", "הספר הזה לא יתפוס", "כדאי שתשנה את הדמות הראשית", "משעמם", שהתבררו שלחלוטין לא נכונים. אפשר לראות זאת גם בניבויים על טכנולוגיות שלא אפשריות שהתבדו לחלוטין. כלומר, כדאי להקשיב לדעות של אחרים וללמוד מהן, ואולי לשנות משהו, אבל בסופו של דבר, אולי הדעות האלה טועות בגדול.

חלק מהציטוטים על הצלחה גם מדברים על התמדה ונחישות, כגון הציטוט המפורסם של תומאס אדיסון, שמראה איך להסתכל אחרת על מכשולים: "אני לא נרתע, כי כל ניסיון כושל שאני נפטר ממנו, הוא צעד נוסף קדימה."

מתוך הסרט "המרדף לאושר":

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>