מפגשים

מטרה

למפגשים יש כמה מטרות:

  • לחבר בין אנשים בעלי השקפת עולם דומה (אך לא זהה לגמרי – כדי שיהיה מעניין)
  • לאפשר לנו ללמוד על נושאים שקשורים להתפתחות אישית והתפתחות רוחנית, ולעזור לנו ליישם את הידע באופן מעשי בחיינו
  • לפתח יחד תמונה של עולם בו היינו רוצים לחיות, להבין מהן הדרכים שיכולות להוביל לשם, ולנסות לפעול בהתאם.

התפתחות אישית ורוחנית

המפגשים מתמקדים במכלול המימדים של האדם: המימד הגופני, הרגשי, הקוגניטיבי, ההתנהגותי, החברתי, והרוחני. אנחנו לומדים יחד לשפר את עצמנו ואת החיים שלנו במגוון של תחומים.

אנחנו שמים דגש על פיתוח כישורי מנהיגות. אין הכוונה דווקא למנהיגות פוליטית אלא לכישורים של יוזמה והובלה של פרוייקטים לקידום החברה דרך שיתוף והנעה של אנשים נוספים. אנחנו מעודדים את המשתתפים לטפח את הכשרונות הטבעיים וחוזקות האופי שלהם כדי שיוכלו להעניק את המתנה הייחודית שלהם למען שיפור העולם.

הלימוד נעשה תוך שילוב הרצאות וצפייה בסירטונים יחד עם למידה אקטיבית, דרך דיון, תרגילים, כתיבה, יצירה, עידוד ועזרה הדדית, ויישום בפרוייקטים, ובשילוב למידה חווייתית דרך התנסות, משחק, אמנות ולימוד בחיק הטבע.

הידע מגיע ממגוון מקורות: מחקרים בפסיכולוגיה חיובית ומיינדפולנס, הרצאות TED ויוטיוב, סיפורים מעוררי השראה, אמנות ומוסיקה, מסורות תרבותיות מכל העולם, ובמיוחד שיתוף מהידע והניסיון שהמשתתפים צברו בחיים ובקורסים בעבר.

התפתחות חברתית

אנחנו נהנים לדון יחד בשאלה: "איזה עולם אנחנו רוצים?". לכל אחד מאיתנו יש תמונה שונה כתשובה לשאלה הזו, ומטרתנו לפתח יחד תמונה משותפת של העולם בו היינו רוצים לחיות.

כדי לעזור לנו לדמיין את העולם הרצוי, אנחנו נעזרים בתרגילים של דימיון מודרך, ציור, ודרמה, משתמשים בקטעים מספרים וסרטים – גם עיון וגם בדיוני, ועוד.

גירסה מאוד ראשונית כדי לתת לכם מושג על הכיוון שאנחנו מדברים עליו (שללא ספק עוד יעבור שינויים רבים) ניתן למצוא בקישור הזה.

על בסיס התמונה הזו, אנחנו גם נהנים לדון על הדרכים המעשיות שבהן אפשר להתקדם בכיוון הרצוי, ומנסים לברר אילו פעולות אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו.

מערכת ערכים והשקפת עולם

אנחנו גם נהנים לברר מה הם הערכים שלנו, שעל פי הם אנחנו רוצים לחיות, ומהי השקפת העולם שלנו, שמנחה את השאיפות והפעולות שלנו. דרך דיון מתברר שיש בינינו מכנה משותף ערכי נרחב, ויש גם חילוקי דעות מעניינים לגבי נושאים מסויימים, ואנחנו דנים בכך מתוך פתיחות לשמוע את דעות הזולת במקום להתחפר בדעות שלנו, לנסות מתוך שיח מכבד ורציונלי ללבן את הסוגיות ולהגיע לתובנות חדשות.

דוגמה למערכת ערכים (ראשונית, לא מחייבת) אפשר למצוא כאן.

מסגרת

כרגע אנחנו קבוצה של חברים. אם נגדל ויהיה בכך צורך, נתארגן כאירגון של ממש, ובכל מקרה – שלא למטרות רווח. הפעילות נעשית בהתנדבות מתוך הזדהות עם המטרות המשותפות והעקרונות.

כל משתתפ/ת יכול/ה להגיע רק למפגשים שמעניינים אותו/ה. נפגשים בסלון של אחד המשתתפים או בפארק.

עקרונות הסדנה

  • אנחנו מקבלים בברכה את כל מי שמעוניינ/ת ללמוד יחד ולתרום לפעילות מתוך פתיחות וכבוד לזולת, ללא הבדל דת, לאום, תרבות, גזע, מין, נטייה מינית או גיל.
  • אנו שואפים להקפיד על אווירה כיפית במפגשים, על מקום מפגש אסתטי, עם מוסיקה מרגיעה או מעוררת השראה, לפעמים בפארק או בחיק הטבע, בשילוב אוכל בריא.
  • אנו נוקטים בגישה חיובית של אופטימיות במקום פסימיות, מקבלים בברכה את אתגרי החיים ואתגרי העולם העומדים בפנינו, ומאמינים כי תוך שימוש בחקירה חופשית, כוחו של המדע, דימיון יצירתי, חמלה ואכפתיות, אנחנו כפרטים והאנושות בכלל יכולים להתמודד עם האתגרים בהצלחה ולהתפתח לדרגה גבוהה יותר של שגשוג גשמי ורוחני.

מפגשים קודמים

ראו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>